Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/73320/virtual/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 141
Staré Sedliště, Úšava - tlaková kanalizace - Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech
vsozc@vodakva.cz
+420 359 010 148

Staré Sedliště, Úšava - tlaková kanalizace

Dosud byla západní část obce Staré Sedliště a Úšava bez kanalizace, která by odváděla splaškové  vody. Převážná část obyvatelstva v těchto lokalitách využívala k likvidaci splašků septiky s přepadem do dešťové kanalizace. Tato kanalizace byla svými volnými výustěmi významným znečišťovatelem Sedlišťského potoka. Proto bylo rozhodnuto vybudovat zde novou kanalizační síť a napojit ji na obecní čistírnu odpadních vod, kde se čistí odpadní vody z ostatních částí Starého Sedliště. Vzhledem k rovinatému terénu byla pro tuto lokalitu vybrána technologie tzv. tlakové kanalizace, kdy se jednotlivé nemovitosti napojují na kanalizaci pomocí domovních čerpacích stanic odpadních vod. Technologii do těchto čerpacích stanic dodává zdarma provozní firma Vodakva.
Stavba tlakové kanalizace byla zahájena v  květnu 2018 a dokončena koncem roku. Dodavatelem stavebních prací byla na základě úspěchu ve  výběrovém řízení firma Mobiko Plus a.s. z Valašského Meziříčí. Celková délka kanalizace činí 1307 metrů a umožní napojení 52 nemovitostí  (tj. 143 obyvatel) ve Starém Sedlišti a Úšavě. Akce byla hrazena z prostředků Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech a obce Staré Sedliště. Celkové náklady byly zhruba pět milionů, z toho 2,3 milionů pokryje dotace z Odboru životního prostředí Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Oznámení