vsozc@vodakva.cz
+420 359 010 148

Personální změny

Na začátku letošního roku došlo k personálním změnám ve vedení  Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech i provozní společnosti Vodárny a kanalizace Karlovy Vary, a.s. (Vodakva).

Deset let působil v pozici předsedy a tajemníka sdružení Ing. Josef Hora. Začátkem roku se rozhodl z této funkce odstoupit a využít zaslouženého odpočinku. Novým předsedou sdružení byl zvolen Alexandr Žák, starosta města Toužimi a dlouholetý člen rady sdružení.

Ke změně došlo rovněž ve vedení provozní firmy Vodakvy. Dlouholetý ředitel této společnosti Ing. Antonín Jágl (v pozici působil od roku 1994) se také rozhodl přenechat místo svému nástupci, jímž se stal Ing. Zdeněk Frček, MBA. Sdružení však bude moci i nadále využívat jeho odborných znalostí a zkušeností, Ing. Antonín Jágl byl totiž nově zvolen do uvolněné pozice tajemníka sdružení.

Nový ředitel Vodakvy Ing. Zdeněk Frček, MBA ve firmě pracuje od roku 1992. Vystudoval ČVUT, obor vodní hospodářství a vodní stavby, a Sheffield Hallam University, kde získal titul MBA (Master of Business Administration). V pozici technického náměstka Vodakvy se dlouhodobě věnoval řešení záležitostí souvisejících se správou i rozvojem vodohospodářské infrastruktury a aktivně spolupracoval se zástupci členských obcí sdružení. V nové funkci ředitele Vodakvy bude působit od února 2021.

Oznámení